c_500_350_16777215_00_images_poze_82-asfaltare-gazului.jpgÎn cei aproape 11 ani de când conduce comuna Moşoaia, primarul Florea Ene a reuşit să asfalteze peste 70% din drumurile localităţii. Chiar şi în condiţiile crizei economice, administraţia locală a continuat să implementeze proiecte de modernizare a infrastructurii rutiere a comunei, cea mai recentă investiţie de acest gen fiind asfaltarea străzii Străinari, din zona Câmpului. Şi anul acesta Primăriaşi Consiliul Local Moşoaia şi-au propus să reabiliteze şi să modernizeze prin asfaltare un alt drum din comună. De data aceasta este vorba despre strada Gazului. De altfel, încă din toamna anului trecut, după finalizarea lucrărilor la reţeaua de canalizare care a avut ca scop unirea reţelei din zona Colina Verde cu cea din Piteşti, primarul Florea Ene anunţa că în 2015 strada Gazului intră în reabilitare, anul acesta urmând să fie asfaltată o porţiune din acest drum, respectiv panta care urcă spre pădure. De asemenea, în acelaşi timp va fi amenajat şi un canal de captare a apelor pluviale, în zona restaurantului Magic.