Drumul național care leagă Piteștiul de Poiana Lacului, va beneficia de un iluminat stradal modernizat, pe teritoriul comunei Moșoaia. După cum ne-a declarat primarul Florea Ene, se vor monta noi corpuri de ilumiat cu led, economice, din stâlp în stâlp, cu becuri de 50W, astfel încât să se eficientizeze iluminatul pe timp de noapte, dar să se facă și economie la consum. Beneficiile acestui sistem sunt lumina constantă și durata mare de viață a becurilor, față de cele cu incandescență, cât și consumul de trei ori mai mic. De asemenea, pe aceste considerente, și costurile de mentenanță se vor reduce. La nivelul localității Moșoaia s-a investit constant în sistemul de iluminat public, pe arterele secundare care străbat comuna fiind montate lămpi din doi în doi stâlpi, tot economice, cu putere de 35W.